plakat-ekonomija


plakat-medicina


plakat-gimnazija


Poslodavci i saradnici uključeni u edukativnu i praktičnu nastavu

 
Spisak poslodavaca i saradnika koji su uključeni u edukativnu i praktičnu nastavu možete pogledti ovdje.

 

USAVRŠAVANJE ZUBNE PROTETIKE (tzv. „5 stepen“)

zdr
 
Već mjesec dana uspješno se provodi usavršavanje zubno-stomatoloških tehničara u zubne protetičare-keramičare. Pored redovne nastave i praktičnog rada, polaznici prisustvuju svim kursevima koje škola organizuje u saradnji sa „Total Dent“ Banjaluka. U subotu, 12.12. proveden je cjelodnevni kurs „Modelovanje krunica GC Initial keramikom“ sa predavačem Krešimir Varda iz Zagreba.

STIPENDIJE ZA DVANAEST UČENIKA

stipendije
 
Ljubinka Dragojević, načelnica Odjeljenja za društvene djelatnosti Grada Banjaluka, svečano je 9.12.2015. godine, u prostorijama škole uručila našim učenicima rješenja o stipendiranju.

PROMOCIJA KNJIGE „SMISAO I BESMISAO“

sib
 
Početkom novembra, naša profesorica ekonomske grupe predmeta, docent dr Jana Aleksić Anđelić, promovisala je svoju knjigu učenicima novinarske sekcije. Mlada spisateljica svoje višegodišnje zabilješke, filozofska razmišljanja i životne nedoumice objedinila je u naučno psihološkom romanu „Smisao i besmisao“. Svojom promocijom podstakla je, ohrabrila i uputila mlade slušaoce u izazove pismenog, umjetničkog i naučnog stvaralaštva.

MALI DOKTORI

dd
 
Tradicionalno druženje naših učenika i naših drugara iz JU Dom „Rada Vranješević“, obogatiili smo programom zdravstvenog vaspitanja. Uz pomoć „Miltexa“ sašili smo im male doktorske mantile, kupili doktorski pribor, dječije, zdravstvene atlase, obezbijedili lutke i bebe za pregled. Tako su naši mali doktori mjerili temperaturu, pregledali zube, krajnike, vadili krv, previjali rane, davali injekcije kako svojim malim pacijentima tako i učenicima koji su im se požalili. Jedino nisu davali opravdanja za školu, jer su zaključili da su zdravi i da se u školu mora ići. Tom prilikom uprava škole uručila im je kompresorski inhalator, da lakše prebrode zimu, prehlade i alergije.